top of page
Physiotherapy

פציעות ספורט

באקטיב פיזיותרפיה, דוד מציע ידע ונסיון לאבחן ולטפל בפציעת הספורט שלך.

לפני הגעתו לישראל, הוא היה מעורב בעולם פציעות הספורט כל הדרך מטיפול בספורטאים חובננים ועד לספורטאי עלית אולימפיים. מאז הגעתו לישראל הוא היה מעורב בתפקידי טיפול וייעוץ במספר מועדוני ריצה וחדרי כושר.

 

לעיתים קרובות פציעות הספורט מחולקות לפציעות אקוטיות טראומטיות או פציעות כתוצאה מהעמסת יתר. בדרך כלל פציעות אקוטיות מתחילות אחרי תקרית מסוימת, למשל כאשר ספורטאי עובר תיקול במהלך משחק. פציעות של העמסת יתר בדרך כלל מתחילות בצורה הדרגתית יותר כאשר מגדילים את נפח האימונים מהר מדי. בפועל, חלוקה זו אינה ברורה שכן הפתולוגיה יכולה להיות קיימת כבר זמן מה ללא גרימת כאב למטופל, אך לפתע מתחיל הכאב לאחר פעילות מסוימת. לדוגמה במקרה של אצן, שכבר מתחרה שנים רבות ללא כאב, ולפתע פתאום הוא קורע את גיל האכילס שלו בזמן ספרינט במעלה הגבעה או במהלך שגרת הריצה הרגילה שלו.

 

מדוע הפציעות קורות?

בדרך כלל, רקמות כמו שרירים, רצועות ועצמות מתחזקות ומתאימות את עצמן לעומסים הנדרשים במהלך אימון גופני או פעילות ספורטיבית. אם העומס המופעל במהלך הפעילות עולה מעבר לקיבולת שאותן הרקמות יכולות לשאת, פציעה עלולה להתרחש.

 

כיצד פציעה מחלימה?

לאחר פציעה מופיע שלב דלקתי שבדרך כלל נמשך מספר ימים. במהלך השלב הדלקתי, הכאב וסימני הפציעה בולטים ביותר. שלב זה הוא גם השלב המקדים לתהליכי התיקון וההתחדשות.

 

לאחר מכן מתרחש שלב ההתרבות בו חמצן ויסודות מזון נשלחים אל אזור הפציעה על מנת לקדם את תהליך תיקון הרקמות. במהלך שלב זה נוצרת רקמת צלקת והרקמה הישנה והפגומה מוסרת. שלב זה נמשך בדרך כלל מספר שבועות.

 

שלב התבגרות הרקמה כולל בתוכו את תהליך ההתבגרות והשיקום של הרקמה הצלקתית.

לכל אחת מאותן רקמות, כמו שריר, רצועות וגידים יש תהליכי שיקום ספציפיים לה. מאפייני הרקמה הצלקתית באשר היא, הכוללים בין היתר את צורת הצלקת והיכולת שלה להוות רקמה מתפקדת בסוף ההחלמה, תלויים בעומס ובלחץ ההדרגתי המופעלים עליה במהלך שלב זה. שלב התבגרות הרקמה יכול להימשך עד מספר חודשים, בהתאם לחומרת הנזק וצורת הטיפול שנבחרה.

 

אילו פציעות מטופלות במרפאת אקטיב פיזיותרפיה?

אבחון נכון וטיפול מתאים הכרחיים על מנת לחזור בהצלחה לעיסוק בספורט.

האבחון לא תמיד מייצג בצורה מדוייקת את הפציעה ולפעמים אותו האבחון מבלבל את המטופל המחפש עזרה וזה מכיוון שמטפלים שונים משתמשים במונחים רפואיים שונים בזמן האבחון.

לפציעה מסוימת יכולה להיות רשימה ארוכה של אבחונים פוטנציאלים נפוצים, לכן חשוב שתהליך האבחון יעשה בצורה מדויקת ועדיף שיבוצע על ידי מטפל מנוסה.

 

פציעות הספורט הבאות הן שכיחות ומטופלות באקטיב פיזיותרפיה ירושלים:

 

1.      פציעות כתף, בורסיטיס, דלקות גידים, קרע בגיד, פריקות, פריקות חלקיות, פציעות במפרק האקרומיוקלביקולרי, פציעה             במסובבי הכתף.

2.      מרפק טניס, שברים ופריקות של המרפק

3.      נקעים ביד ובמפרק כף היד

4.      בורסיטיס של הירך, כאב מפשעתי, תסמונת ITB (רצועת האיליוטיביאל), אוסטאוארטריטיס

5.      פציעות ברכיים, תסמונת מפרק הפיקה (Runner’s knee), תסמונת כאב פטלופמורלי, קרע במניסקוס, אוסטאוארטריטיס             של הברך, שברי מאמץ בעצם השוק

6.      נקעים ושברים בכף הרגל והקרסול, כאבי עקב (דורבן), שברי מאמץ בכף הרגל ופלנטר פאסיטיס

7.      פציעות שרירים, קרע בשרירי ההמסטרינג, התאומים והארבע ראשי

 

באקטיב פיזיותרפיה ירושלים, תקבל טיפול אישי ומקצועי על ידי פיזיותרפיסט מנוסה שיעזור לך להשיג את מטרות הספורט שלך בבטחה וללא קשר לרמת הספורטיביות שלך.

 

 התקדמות הדרגתית בנפח הפעילות וחזרה הדרגתית ומתוכננת לעולם הספורט, הכרחיים על מנת למנוע פציעה חוזרת.

 

 צור קשר עם דוד פידלר מאקטיב פיזיותרפיה לייעוץ נוסף או לקביעת תור.

bottom of page