top of page
Physiotherapy

​כאב גב

דוד פידלר מאקטיב פיזיותרפיה ירושלים מציע תקווה חדשה לסובלים מכאבי גב.

הגישה החדשנית שלו מבוססת על המחקרים העדכניים והמתקדמים ביותר העוסקים בטיפול בכאבי גב.

הדגש בטיפול בכאבי גב הוא התרכזות במטופל כולו, כלומר גוף האדם השלם, ולא רק בנקודה הספציפית בה כואב.

 

מחקרים מראים כי הקשר בין הממצאים בצילום רטנגן לבין כאבי הגב הוא חלש מאוד, למעט במקרים בו קיים ממצא פתולוגי משמעותי. המשמעות של כך עשויה להסביר מדוע ברוב המקרים של טיפול המבוסס על ממצאי צילום הרנטגן בלבד ומתמקד בשרירים, דיסקים ומפרקים, התוצאות אינן טובות.

 

כאבי גב נובעים משילוב בלתי נפרד של גורמים ביולוגיים, פסיכולוגיים וחברתיים. גורמים אלו תמיד משחקים תפקיד אצל אנשים ולכן גישה טיפולית שמתמקדת באדם כולו היא חשובה מאוד.

באקטיב פיזיותרפיה אנו מסבירים כיצד גורמים אלו תורמים לכאב הגב הנוכחי שלך וכך תוכל להבין את המקור של הכאב אותו אתה חווה.

 

אנו מציעים גישות טיפוליות מוכחות ואסטרטגיות טיפוליות המופנות לכאב הגב ממנו אתה סובל.

נראה לך כיצד לעצור את הכאב מלהתפתח למצב כרוני ונמליץ על אסטרטגיות למניעת כאב חוזר.

 

מדוע עליי להזמין פגישת ייעוץ?

 כאבי גב תחתון הם נפוצים מאוד ואנשים רבים סובלים מכאבי גב מתמשכים. בעיות גב עלולות אף לתרום לכאבי ברכיים ומפרקי הירך, לגרום לתחושת נמלול, הירדמות, וכאב לאורך הרגל.

 

עליך לשקול לקבוע תור אם הנך סובל באופן קבוע מאחד מהתסמינים הבאים:

 

•    כאב גב תחתון במהלך עמידה ממושכת

•    כאב גב תחתון המופיע במעבר מישיבה לעמידה או בקימה מהמיטה בבוקר

•    פחד מלהתכופף או הרגשה שזה ”לא בטוח“ להרים דברים מהרצפה

•    לא יכול להשתתף בפעילויות שאתה נהנה לעשות או כאלה החשובות לך

•    חששות מלגרום לנזק נוסף או פציעה חוזרת

•    מוגבלות בטווח התנועה של הגב או הרגשת כיווץ בגב או בחלק האחורי של הירך

•    אתה מרגיש שניסית הכל אבל שום דבר לא עזר

•    אם נאמר לך שהטיפול היחידי שיכול לעזור לך הוא ניתוח

 

כיום, טיפול מוצלח בכאבי גב הוא אפשרי תודות להבנה המודרנית של הסיבות הגורמות לכאבי גב והרצון שלך להשתתף באופן אקטיבי בתהליך ההחלמה שלך. דוד יתמוך בך וינחה אותך לאורך כל התהליך כך שישוב אליך הביטחון לשוב ולבצע את הפעילויות שאתה רוצה.

 

מה עליי לצפות בטיפול הראשון?

לפני הטיפול, היסטוריה רפואית מפורטת תילקח ובדיקה גופנית מלאה תבוצע. בשלב זה, חשוב מאוד לשלול את האפשרות של פתולוגיה חמורה יותר, שאולי לא תתאים לטיפול פיזיותרפי. מצב זה ידרוש הפניה למומחה ספציפי. אף על פי כן, רק אחוז קטן מאוד של כאבי גב נופלים לתוך הקטגוריה הזו של פתולוגיות חמורות.

 

לרוב, כאב גב תחתון הוא לא ספיציפי, כלומר, כנראה שנגרמה פציעה קלה לגב או שפשוט לא ניתן להסביר את הכאב רק במונחים של ”נזק לגב“.

 

מה קרה לגב שלי?

המידע העדכני בשאלת כאבי הגב מצביע על קשת רחבה של גורמים מורכבים התורמים לבעיה.

יכול להיות שכאב הגב התחיל בעקבות אירוע טראומתי, אך גם יכול להיות שהכאב התחיל ללא סיבה מוסברת. ברגע שמתחילים להרגיש כאב, בעיקר הבנה של הנושא תשפיע על האופן בו תבחר מה צריך לעשות כדי לטפל בגב שלך. הנסיון שלך עם הכאב הוא ספציפי לך ולכן הבנת מקור הכאב שלך יחד עם הפיזיותרפיסט שלך חשובה על מנת להפיק תוצאה טיפולית מוצלחת.

 

באקטיב פיזיותרפיה אנו נסביר לך מה קרה לגב שלך ונעבוד יחד על מנת לטפל באותם הגורמים לכאבי הגב.

 

מדוע עליי לבחור בדוד פידלר מאקטיב פיזיותרפיה?

המטרה הראשונית היא קודם כל להפחית את הכאב. בכאב גב אקוטי אנו יכולים להרגיע את הכאב עם טיפול פיזי, טכניקות של תנועה, ביחד עם אמצעי הפחתת כאב נוספים כמו משככי כאבים, חימום מקומי והדבקות (טייפינג). אלו עשויים להיות כל מה שנדרש על מנת להשיג הקלה בכאב ולהחזיר אותך לפעילות שגרתית.

 

באקטיב פיזיותרפיה, המומחיות של דוד היא לעבוד ביחד איתך על מנת להבין את המקור לכאב הגב שלך, לשוחח איתך לגבי אופציות הטיפול הקיימות עבורך ולהדריך אותך לאורך כל הדרך להחלמה.

 

מדוע לפעמים כאבי הגב נמשכים?

מערכת העצבים והמוח הם חלק מהמנגנון שמאפשר לנו להרגיש כאב. רשתות עצביות אלה לוקחות חלק בכל סוגי הכאב. מנגנונים ביולוגיים מייצרים ”התראות סכנה" במערכת העצבים שלנו כאשר יש פגיעה ברקמות הגוף או כאשר קיימת סכנה לפגיעה. המוח הופך את אותן האותות העצביים לתחושה מאוד לא נעימה של כאב ומתריע בפניך ”לנקוט פעולה“, לדוגמה - לראות רופא או פיזיוטרפיסית.

 

זהו מנגנון מאוד חשוב ומועיל כאשר הגוף שלך נפגע.

 

אבל, לפעמים אותם אותות עצביים עוברים הגברה בתוך מערכת העצבים המרכזית ואתה עלול לחוות כאב רציני וחמור למרות שקיים נזק קטן מאוד, אם בכלל, לגב שלך. במקרה כזה, אנו לא יכולים להסתמך על מה שאנחנו מרגישים באותו רגע שייצג את מה שקורה בגב שלנו. הכאב במקרה הזה הוא ממשי מאוד, אבל לא ניתן להסביר אותו במונחים של פגיעה או נזק לגב. דוגמה לכך היא כשכאב הגב נמשך זמן רב לאחר פציעה והנזק שנגרם ממנה כבר החלים, ועדיין אנו מרגישים כאב ומוגבלות בתנועה.

 

גישה מודרנית ומדעית לכאב ולפציעות גב יכולה לתת תקווה לסובלים מכאב ממושך אשר עד כה הסבירו את הכאב שלהם רק במונחים של נזק לרקמות.

 

האם אני יכול לחזור לפעילות שגרתית?

ברגע שדרגת הכאב תרד או תתייצב, אימון גופני ופעילות הדרגתית יכולים להתווסף לטיפול שלך.

מצב זה יחזיר את הגב שלך לכושר ויאפשר לך לחזור בבטחה לפעילויות שלך.

bottom of page